Sponsor:


 Facebook




 Sidst opdateret:
16/12 2017 13:05


Design by Futtrup
Du er her: Forside > Butik, handel og service

Butik, handel og service

Der er mange ting samlet indenfor få hundrede meter i Sevel.

 

Spisning, fest, overnatning:

Sevel Kro - www.sevelkro.dk

Sevel Forsamlingsgaard - om huset, se menu på www.sevelforsamlingsgaard.dk

Sevel Camping - www.sevelcamping.dk - Grill fr/lø/sø kl 17-20 i sommer-halvåret.

Sevel Bed & Breakfast (Vesterled 2)- www.sevelbedandbreakfast.dk

Skyttegården (restaurant) på Hjerl Hede www.hjerlhede.dk

Svaneborg spejderlejr ved Stubbergård Sø - www.svaneborg-lejren.dk

Handel/butik/service:

Min Købmand Sevel www.minkobmand.dk

Klip-Inn (frisør)

Sevel Øko - www.seveloeko.dk

JO-PO rideudstyr - www.jo-po.dk

Inge Meretes blomster

Bodils fodpleje, tlf 40 14 86 77, mail b.hj@live.dk

Heidi Kudahl, akupunktur - www.akupunkturheidikudahl.dk

Claus Dybdal - hestevognskørsel, studenterkørsel med hestevogn

Hjerl Hede frilandsmuseum www.hjerlhede.dk

 

Håndværkere

Sevel Autogård - www.sevel-auto.dk

Djeld Smede & VVS - www.djeldsmed.dk

Sevel Murerforretning v Jens Jørgen Jensen ("Æ murer") - www.sevelmurer.dk

Sevel El-service - www.plusel.dk

Dyrlæge Leif Nygård - www.mindyrlaege.dk

Sevel Beslagsmedie (skoning af heste) - www.sevelbeslagsmedie.dk

Esben tømrer & vikarservice - www.esbengøtterup.dk

Futtrups Multi-Service (altmuligmand) - www.multifut.dk

Maler Per Hansen - tlf 40 28 41 82

Vognmand Jan Jensen

JK Bjerre (storkøkken inventar og service) - www.jkbjerre.dk

E montage v Gert Pedersen (salg og service af porte af alle slags) - www.emontage.dk

Svenstrup Maskinservice v Jonas Christensen - www.svenstrupmaskinservice.dk

Sevel Bageri - se Facebook-side

Sevel Skovservice - se Facebook-side

Whisky handel (stålplader mv) - www.whisky-aps.dk

Indsatsen (værktøjsmager dele) - www.indsatsen.dk

Jens Holger Libergreen (skrot, træpiller mv)

NEM udlejning

DLG Sevel (foderstof)

Kyndestoft maskinfabrik (marksprøjter og snerydnings-grej) - www.kyndestoft.eu

Kreaturhandler Bjarne Andersen

Sevel Slagteri - www.sevelslagteri.dk

 




  Det sker

Sevel - tæt på det de andre kører langt efter

Vi ses i Sevel, en levende landsby

Afstand til...

Vinderup: 7 km
Struer: 18 km
Skive: 19 km
Holstebro: 21 km
Viborg: 37 km
Herning: 41 km
Ikast: 44 km